Trening

DobryPies prowadzi szkolenia (tresurę) z zakresu posłuszeństwa ogólnego psów.

Szkolenie rozpoczyna się od doboru narzędzi szkoleniowych, w zależności do charakteru psa i określonej sytuacji. Każdy pies zachowuje się inaczej, ma inne problemy i inne motywatory, do których trener musi się dostosować. Na początku procesu szkoleniowego używane są narzędzia 'pozytywne’, oparte o nagradzanie. Trener prowadzący nie ogranicza się jednak do jednego typu treningu i jednej metody, dobierając narzędzia stosownie do typu psychicznego psa, jego doświadczeń, popędów i zachowania.

Zajęcia prowadzone są w trybie indywidualnym (pies, przewodnik i trener) z użyciem różnego rodzaju rozpraszaczy w ramach poszczególnych etapów szkoleniowych. Mijesce prowadzenia zajęć to Szczecin, Gryfino oraz okolice.

Szkolenie 'pozytywne’ zrewolucjonizowało podejście do treningu psów. Trenerzy zaczęli analizować psychikę psów i dobrostan zwierzęcia. Jego samopoczucie stało się równie ważne, co osiągane efekty. W naszej szkole przewodnik uczy się, jak właściwie trenować psa, tak aby jego wyszkolenie nie ograniczało się do placu treningowego, ale aby od pierwszych zajęć wiedzieć, jak właściwie doskonalić wyuczone zachowania w codziennym życiu z psem. Odpowiednia wiedza i doświadczenie jest wymagana również przy konieczności sięgania do innych, bardziej awersyjnych narzędzi treningowych.

W naszej szkole przewodnik uczy się, jak trenować swojego psa, na co zwrócić uwagę, co wymaga poprawy. W ten sposób zarówno pies staje się wyszkolony, jak i poprawia się znacząco więź przewodnik-pies. Więź, która jest podstawą prawidłowych relacji człowiek i jego czworonożny pupil.