Terapie

Jak wygląda współpraca behawiorysta – właściciel problematycznego psa w DobryPies.eu?

  1. Krok pierwszy to kontakt telefoniczny lub mejlowy z krótkim zarysowaniem problemu (lub problemów), które przejawia podopieczny. W czasie tej rozmowy przedstawiane jest kilka pakietów, czyli form współpracy, w ramach których podejmowana jest praca nad korektą zachowania zwierzęcia.
  2. Krok drugi to właściwa wizyta. Wybór miejsce, w którym odbędzie się konsultacja zależy od rodzaju problemów, które przejawia zwierzę. Dla przykładu, jeśli główne problemy dotyczą objawów agresji przejawianej wobec domowników, jest to dom, w którym przebywa czworonóg, jeśli zaś agresji pies-pies, wizyta realizowana jest w odpowiednich w warunkach (kontrolowanych).
  3. W czasie konsultacji przedstawiany jest plan pracy z psem, zaś właściciel uczony jest stosowania odpowiednich do problemu narzędzi.
  4. Krok trzeci to praca nad korektą zachowań. Jeśli problemy są poważne, wówczas wymagane są spotkania strice ‘narzędziowe’ poświęcone tym zagadnieniom, które na danym etapie terapii są przepracowywane.
  5. W czasie pracy z psem właściciel kontaktuje się z behawiorystą, celem sprawdzenia, omówienia przebiegu terapii, korekty stosowanych narzędzi, jeśli będzie to konieczne. Terapia nie jest matematyką, trzeba umiejętnie dostosowywać się do zmieniającej się sytuacji.

Do korekty drobnych problemów behawioralnych wystarcza zazwyczaj jedna wizyta i punkty kontrolne w czasie trwania terapii. Poważniejsze problemy wymagają poważnej pracy. Bez choć odrobiny wysiłku ze strony właściciela psa nic w zachowaniu psa się nie zmieni. Zawsze należy o tym pamiętać. Cudownych, uniwersalnych teorii i narzędzi nie ma. Te istnieją tylko i wyłącznie w telewizji.

Konsultacje behawioralne przeprowadzane są w Szczecinie, Gryfinie i okolicach

Dla właścicieli psów adopcyjnych stosowane są zniżki w cenie konsultacji.